تبلیغات
شیعه - پاسخ به یک شبهه
تاریخ : سه شنبه 15 دی 1388 | 03:41 ق.ظ | نویسنده : س.د موسوی

 

چند شب پیش در یکی از شبکه های متعلق به اهل سنت مطلبی را شنیدم که آنرا بازگو میکنم"

شخصی سئوال کرده بود کمی درباره ی زندگینامه ی عمر توضیح دهید زایرا ما جز شکستن پهلوی حضرت زهرا(س) از ایشان چیزی نمیدانیم؟

در پاسخ به این سئوال اهل سنت سریعا این مساله را به حاشیه  کشیدند و  اینگونه پاسخ دادند که :«مناقب زیادی درباره ی جناب عمر هست که میتوانید خودتان تحقیق کنید اما در رابطه با شکستن پهلوی حضرت زهرا (س) ما میگوئیم چرا امیر المومنین علی (ع) سکوت اختیار کردند ؟ این مساله دو راه می توانست داشته باشد:  1)علی (ع) از عمر می ترسید           2)برای حفظ وحدت بود  >>مورد اول که قابل قبول نیست چونکه از کسی که شیرخداست و آن افتخارات را در جنگ و جنگ خیبر داشت بعید است پس می ماند مورد دوم ،  که همانطور که شما شیعیان می گوئید بعد از مرگ پیامبر همه کافر شدند الا  چهار نفر پس وحدت با چه کس؟ پس میتوان نتیجه گرفت که امیرالمومنین علی (ع) خود راضی به این قضایا بوده اند»

و اما بشنوید جواب ما را که متاسفانه به علت عدم حضور شیعیان کسی پاسخ نداد:

«کسی این ادعا ی مضحک را نمی کند که سکوت برای حفظ وحدت بوده است زیرا دلایل شیعه بالاتر از این ها و محکم تر ازاین مسائل است چون وحدت با کفار معنایی ندارد و دلیل چیز دیگری است همان دلیلی که پیامبر سه سال اول نبوتش را مخفی کرد در صورتی که مگر از چیزی یا کسی میترسید؟ همان دلیلی که ایشان شعب ابی طالب را تحمل کردند و آن هم مگر جز برای بقای خود اسلام بود؟ اگر امیرالمونین سکوت نمی کرد همان چهار نفر هم کشته می شدند مگر می شود با 4 نفر قیام کرد؟ آنموقع چه از تشیع که پیامبر آن را اسلام واقعی می خواندند می ماند؟ پس سکوت در برابر ظلم برای حفظ دین بعضی اوقات تا جایی لازم است که جلوی چشمت عزیزانت را هم قربانی کنند همانطور که امام حسین (ع) فرمودند : «اگر دین جدم با خون من پایدار می ماند پس ای شمشیرها بیایید و مرا در برگیرید»  اما در مورد اینکه می گویند امیرالمومنین به امر عمر راضی بود چطور اینگونه ممکن است در صورتی که امام بعد از رسید به خلافت گفتند از بعد شهادت حضرت زهرا (س) استخوانی در گلویم بود؟ پس اگر کار عمر درست بود چرا بعد از آن مسئله برای عذر خواهی به پیش حضرت زهرا (س) آمدند؟پس چرا ابوبکر در آخر عمرش این اقدام را از اشتباهات خود میدانست؟ مگر نه این که پیامبر اکرم در حیث صحیحی فرمودند فاطمه بضعه منی ... آیا قتل ایشان کمتر از آزرده خاطر کردن ایشان بود؟»

اللهم لعن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له

   • دانلود فیلم